КОНТАКТИ
Адреса: вул.Малиновського, 1
м.Лисичанськ, Луганська обл., 93100

тел.: +380660073648

e-mail: lisichanskygol@ukr.net
okidlu@i.ua


Анонси новин:

 12.10.2021
7 жовтня 2021р. у місті Києві відбулась Всеукраїнська попереджувальна акція протесту Профспілки України під гаслом «Захисти свої трудові права та свободи на об’єднання у профспілки» детальніше...
 28.09.2021
РЕФОРМУВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ, ЧИ Є ПЕРСПЕКТИВА детальніше...
 22.09.2021
Украина будет наращивать запасы угля за счет собственной добычи, - Галущенко детальніше...
 30.08.2021
З Днем шахтаря! детальніше...
 28.08.2021
Олександр Заїка привітав гірників з Днем шахтаря детальніше...
 20.08.2021
Міністерство підготувало бюджетний запит на наступний рік детальніше...
 09.08.2021
Олександр Заїка відвідав шахту ім. Д.Ф. Мельникова детальніше...

ДПІ в Луганській області
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України


Проход по ссылкам навигации

ПЕРШИЙ КРОК ДО ВІДНОВЛЕННЯ СПРАВЕДЛИВОСТІ

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України спільно з Незалежною профспілкою гірників України (НПГУ), Профспілкою працівників вугільної промисловості України (ПРУПУ) та Всеукраїнським об'єднанням організацій роботодавців «Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України» підготувало пропозиції та обґрунтування до проекту Постанови Кабінету Міністрів України №461 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» від 24.06.2016 року у частині відновлення права на пенсію за віком на пільгових умовах працівників, зайнятих на підземних роботах 50 і більше відсотків робочого часу на рік.

Пропонується внести зміни до Розділу 1 «Гірничі роботи» Списку №1 та доповнити його категорією працівників, зайнятих на підземних роботах 50 і більше відсотків робочого часу на рік (в обліковому періоді). Врахування наданих пропозицій є справедливим, адже відповідно до чинного законодавства поняття повного робочого дня для застосування Списків було визначено ще у 1991 році ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» і залишається незмінним також і для категорії працівників, професійні обов'язки яких передбачають особливі умові праці – як під землею, так і на поверхні. Тому виключення зі Списку №1 працівників, зайнятих на підземних роботах 50 і більше відсотків робочого часу на рік є необгрунованим, оскільки у працівників зазначеної категорії при виконанні обов'язків не може бути протягом всіх робочих днів (змін) однакове співвідношення праці в підземних умовах та на поверхні. Слід зазначити, що саме це і було підставою для введення іншого облікового періоду для визначення зайнятості, яка дає право на пільгову пенсію для працівників, зокрема і вугільної галузі, у попередній редакції Списків, яка діяла до червня 2016 року.

Наступним кроком до прийняття змін у Постанові Кабінету Міністрів України №461 є опрацювання і узгодження Державною службою з питань праці України та Міністерством соціальної політики України пропозицій, наданих Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та профспілками.

 

Олександр Мазан, прес-служба ПАТ «Лисичанськвугілля», за матеріалами видання «Аспект», 15 грудня 2017 року

  количество посещений: 697004
( из них сегодня: 165 )
IVCDESIGN IVC_Design 2011