КОНТАКТИ
Адреса: вул.Малиновського, 1
м.Лисичанськ, Луганська обл., 93100

тел.: +380660073648

e-mail: lisichanskygol@ukr.net
okidlu@i.ua


Анонси новин:

 23.12.2020
Уряд призначив Юрія Вітренка т.в.о. Міністра енергетики детальнее...
 15.12.2020
Стан виробничого травматизму на державних підприємствах вугільної галузі на 01.12.2020 детальнее...
 10.12.2020
ШАХТАРСЬКІ ПИТАННЯ БУЛИ ОЗВУЧЕНІ НА ЗАСІДАННІ УРЯДУ детальнее...
 08.12.2020
Уряд ухвалив рішення щодо розподілу 1, 4 млрд. грн. на виплату заробітної плати шахтарям державних вугледобувних підприємств детальнее...
 01.12.2020
Виїзні засідання детальнее...
 24.11.2020
Юрій Бойко приступив до виконання обов’язків Міністра енергетики детальнее...
 24.11.2020
Кабінет Міністрів України призначив нового тимчасового виконувача обов’язків Міністра енергетики детальнее...

ГНИ в Луганской области
Министерство энергетики и угольной промышленности Украины


Проход по ссылкам навигации

Ольга Буславець: Зарплати шахтарів і стабільна робота вугледобувних підприємств залежать від виконання прогнозного енергетичного балансу


Пріоритетне використання тепловою генерацією вітчизняного вугілля необхідне для забезпечення стабільної роботи шахт та своєчасної виплати заробітної плати шахтарям.

На цьому наголосила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець під час зустрічі представниками галузевих профспілок, які звернулися до Міністерства з проханням врегулювати ситуацію із заборгованості перед шахтарями та вимушеного простою шахт.

Представники профспілок висловили низку пропозицій, які допоможуть забезпечити збут вугілля. Це, зокрема, виконання вимог прогнозного енергетичного балансу, продовження заборони імпорту електроенергії із РФ та Білорусі за відсутності паритету відносин, а також обмеження роботи газомазутних блоків теплової генерації в умовах профіциту вітчизняного вугілля.

Ольга Буславець зазначила, що у прогнозному енергетичному балансі на 2020 р. було передбачено вироблення електроенергії тепловою генерацією з використанням певного обсягу вітчизняного вугілля. Проте моніторинг структури виробництва електроенергії в травні засвідчив, що деякі виробники не дотримувались запланованих показників.

Зокрема, виробіток електроенергії ТЕС – 3,11 млрд.кВт·год, що на 0,06 млрд.кВт·год або 2% менше від прогнозу. Проте державна компанія ПАТ «Центренерго» виробило на 320 млн кВт·год більше, ніж передбачено прогнозним балансом. При цьому 30% вугілля для виробництва електроенергії було заміщено природним газом в обсязі 136 млн куб. м., що еквівалентно 200 тис. тонн вугілля.

Зменшення попиту на вітчизняне вугілля є неприпустимим, оскільки призводить до призупинення роботи шахт, вимушеного простою шахтарів, затримки з виплатою їм заробітної плати та загалом – зростанню соціально-економічної напруженості в вугільних регіонах. Особливо, у мономістах, де шахти є основним бюджетоутворюючим підприємством.

«Ми повинні збалансувати нашу галузь так, щоб усі могли працювати і отримувати зарплатню, щоб виробництво могло зберегти свій потенціал, і людський у тому числі, що є для нас найціннішим», – наголосила Ольга Буславець.

Пріоритетне використання вітчизняного енергетичного вугілля для теплової генерації та обмеження використання резервних видів палива, таких як газ і мазут, для основного виробництва електроенергії, має бути закріплено відповідним рішенням РНБО.

«Ми працюємо над тим, щоб завдяки спільним зусиллям усунути перепони для збуту вугілля та збалансувати енергосистему. Переконана, що заходи, вжиті Урядом, дозволять найближчим часом поліпшити та взяти під контроль ситуацію у вугледобувній галузі», – зазначила очільниця Міністерства.

За підсумками зустрічі Ольга Буславець доручила профільному департаменту Міністерства вивчити питання щодо виплати заробітної плати шахтарям та провести аудит використання бюджетних коштів.

За матерiалами сайту Мiнекоенерго

  количество посещений: 621574
( из них сегодня: 70 )
IVCDESIGN IVC_Design 2011 Хостинг Uh.Ua