КОНТАКТИ
Адреса: вул.Малиновського, 1
м.Лисичанськ, Луганська обл., 93100

тел.: +380660073648

e-mail: lisichanskygol@ukr.net
okidlu@i.ua


Анонси новин:

 12.10.2021
7 жовтня 2021р. у місті Києві відбулась Всеукраїнська попереджувальна акція протесту Профспілки України під гаслом «Захисти свої трудові права та свободи на об’єднання у профспілки» детальніше...
 28.09.2021
РЕФОРМУВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ, ЧИ Є ПЕРСПЕКТИВА детальніше...
 22.09.2021
Украина будет наращивать запасы угля за счет собственной добычи, - Галущенко детальніше...
 30.08.2021
З Днем шахтаря! детальніше...
 28.08.2021
Олександр Заїка привітав гірників з Днем шахтаря детальніше...
 20.08.2021
Міністерство підготувало бюджетний запит на наступний рік детальніше...
 09.08.2021
Олександр Заїка відвідав шахту ім. Д.Ф. Мельникова детальніше...

ДПІ в Луганській області
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України


Проход по ссылкам навигации

Гірники повинні мати стабільну роботу, гідну зарплату та соціальні гарантії, - Ольга БуславецьМіністерство енергетики докладатиме максимум зусиль для того, щоб забезпечити стабільну роботу, гідну заробітну плату та соціальні гарантії для працівників вугільних підприємств.

Про це повідомила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець за результатами поїздки у складі делегації Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля у Донецьку область з нагоди Дня шахтаря.

Ольга Буславець наголосила на важливості роботи шахтарів для забезпечення стабільності об’єднаної енергетичної системи України.

«Ця професія є надзвичайно важкою та небезпечною, але водночас робота гірників незамінна для нашої енергетики. Хочу подякувати всім шахтарям України за світло та тепло в наших домівках», - сказала очільниця Міністерства.

Вона нагадала, що цей рік став справжнім випробуванням для галузі через низку кризових явищ, проте злагоджені дії влади та інших причетних сторін допомогли вугледобувним підприємствам відновити свою роботу.

«Цей рік був чи не найважчим для українських шахтарів за всю історію незалежності. Півроку наші шахтарі знаходилися у вимушеному простої: без роботи та розуміння завтрашнього дня. Ми цю ситуацію змінили. Гірники повернулися на роботу, шахти вийшли з простою і запустили видобуток вугілля. За останні місяці видобуток зростає, державні шахти не перебувають в простої. Міністерство завжди стояло і стоятиме на захисті інтересів гірників», - наголосила Ольга Буславець.

На сьогодні держава повністю закрила заборгованість із зарплати перед шахтарями, яку можна було профінансувати із держбюджету. Водночас завдяки діям Міністерства було досягнуто домовленостей з ПАТ «Центренерго» щодо повного здійснення розрахунків з державними вугледобувними підприємствами за раніше відвантажену вугільну продукцію. У серпні ця сума склала 600 млн грн. Кошти спрямовано на погашення заборгованості із зарплати і боргів за електроенергію. В результаті всі державні шахти було виведено з простою.

Зараз, за словами в.о. Міністра, у Міненерго йде робота над пілотними проєктами реструктуризації шахт у двох мономістах - на сході і на заході України. Перспективи цих проєктів Ольга Буславець обговорила під час робочого візиту до Німеччини із Федеральним міністром економіки та енергетики ФРН Петером Альтмайєром, а також представниками бізнесу Німеччини.

Водночас завершується підготовка Концепції трансформації вугільних регіонів, яка передбачатиме розподілення всіх державних шахт на три категорії. Перша – це ресурсна база ПАТ «Центренерго». Передбачається подальше створення вертикально інтегрованої компанії у складі «Центренерго» та найбільш ефективних вугледобувних підприємств.

Друга категорія – шахти «подвійного» призначення, тобто такі, що видобувають енергетичне вугілля і коксівне, що використовується у металургії.

Третя категорія – шахти, що будуть запропоновані для приватизації не лише як вугледобувні підприємства, а й як цілісні майнові комплекси, що можуть використовуватися після перепрофілювання для іншої господарської діяльності.

«Кожне підприємство, кожна шахта отримає шанс на «друге» життя у цих складних економічних умовах. Хочу запевнити всіх: ми запускали шахти не для того, щоб їх закрити. Гірники повинні мати стабільну роботу, гідну заробітну плату та соціальні гарантії. Тому йдеться про трансформацію вугільних регіонів в цілому, з розв‘язанням економічних, екологічних, соціальних проблем, тобто – з охопленням усього комплексу питань», – підсумувала Ольга Буславець.

За матеріалами сайту

  количество посещений: 696890
( из них сегодня: 51 )
IVCDESIGN IVC_Design 2011